Anna Leszczyńska-Rejchert

INNE RODZAJE DZIAŁALNOŚCI NAUKOWEJ, ORGANIZACYJNEJ ORAZ POPULARYZUJĄCEJ WIEDZĘ

 

1.      Udział w komitetach organizacyjnych konferencji i seminariów naukowych

     Byłam inicjatorką lub/i organizatorką następujących seminariów i konferencji naukowych na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, tj.:

1. Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. Pedagogika wobec stereotypów zorganizowanej przez Katedrę Pedagogiki Społecznej UWM w dniach 22-23 września 2011 r. – pełniłam funkcję Przewodniczącej Komitetu Organizacyjnego, prowadziłam sekcję tematyczną nt. Stereotypy związane ze starością i niepełnosprawnością człowieka.

2. Seminarium Naukowego pt. Aktywna starość – wyzwaniem dla pracy socjalnej zorganizowanego przez Katedrę Pedagogiki Społecznej UWM w Olsztynie, członków Koła Naukowego Geragogów, Koła Naukowego Wolontariatu, Koła Pracy Socjalnej. Seminarium odbyło się w Olsztynie w dniu 30 marca 2012 r. – byłam członkiem Komitetu Organizacyjnego, prowadziłam cz. I Seminarium oraz byłam moderatorem części I Seminarium.

3. Seminarium Naukowego pt. Dojrzała dorosłość i jej prawa – wielość perspektyw,zorganizowanego na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, przez członków Koła Naukowego Geragogów, Koła Naukowego Wolontariatu, Koła Aktywizacji i Wspierania Animatorów KAWA w dniu 15 czerwca 2012 r. – pełniłam funkcję Wiceprzewodniczącej Komitetu Organizacyjnego. Opracowałam koncepcję Seminarium Naukowego, prowadziłam Seminarium oraz byłam moderatorem części I Seminarium.

4. Seminarium Naukowego pt. Późna dorosłość – tematy tabu, zorganizowanego na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, przez członków Koła Naukowego Geragogów, Koła Naukowego Wolontariatu, Koła Aktywizacji i Wspierania Animatorów KAWA w dniu 12 kwietnia 2013 r. – pełniłam funkcję Przewodniczącej Komitetu Naukowo-Organizacyjnego, prowadziłam cz. I Seminarium oraz byłam moderatorem części I Seminarium.

5. I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Starzenie się i późna dorosłość w dyskursie międzypokoleniowym, zorganizowanej na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, przez Katedrę Pedagogiki Opiekuńczej UWM, członków Koła Naukowego Geragogów i Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych w dniu 25 kwietnia 2014 r. – pełniłam funkcję Wiceprzewodniczącej Komitetu Naukowo-Organizacyjnego, prowadziłam Konferencję i byłam moderatorem części II.

6. Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt. Społeczeństwo dla wszystkich kategorii wiekowych – możliwości i bariery, zorganizowanej na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, m.in. przez Katedrę Pedagogiki Opiekuńczej UWM, Katedrę Socjologii, członków Koła Naukowego Geragogów i Koła Socjologów w dniu 17 października 2014 r. – pełniłam funkcję Wiceprzewodniczącej Komitetu Organizacyjnego.

7. II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Starzenie się i późna dorosłość w dyskursie międzypokoleniowym, zorganizowanej na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, przez Katedrę Pedagogiki Opiekuńczej UWM, członków Koła Naukowego Geragogów i Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych, Uniwersytet Międzypokoleniowy przy Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie w dniu 29 kwietnia 2015 r. – pełniłam funkcję Wiceprzewodniczącej Komitetu Naukowo-Organizacyjnego, prowadziłam Konferencję i byłam moderatorem części II.

8. III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Starzenie się i późna dorosłość w dyskursie międzypokoleniowym, zorganizowanej na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, przez Katedrę Pedagogiki Opiekuńczej UWM w Olsztynie, członków Koła Naukowego Geragogów i Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych, Uniwersytet Międzypokoleniowy przy Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie w dniu 22 kwietnia 2016 r. – pełniłam funkcję Wiceprzewodniczącej Komitetu Naukowo-Organizacyjnego.

9. V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Starzenie się i późna dorosłość w dyskursie międzypokoleniowym. Aspekty transkulturowe, zorganizowanej na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, przez Katedrę Pedagogiki Opiekuńczej UWM w Olsztynie, członków Koła Naukowego Geragogów i Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych, Uniwersytet Międzypokoleniowy przy Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie w dniu 20 kwietnia 2018 r.  – pełniłam funkcję Wiceprzewodniczącej Komitetu Naukowo-Organizacyjnego.

10. VI Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu Starzenie się i późna dorosłość w dyskursie międzypokoleniowym. Opieka nad człowiekiem starszym. Konferencja jest organizowana na Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie, przez Katedrę Pedagogiki Opiekuńczej i Katedrę Pedagogiki Specjalnej, członków Koła Naukowego Geragogów i Koła Naukowego Pedagogów Specjalnych, Uniwersytet Międzypokoleniowy przy Wydziale Nauk Społecznych UWM w Olsztynie w dniu 7 czerwca 2019 r. – pełniłam funkcję Wiceprzewodniczącej Komitetu Naukowo-Organizacyjnego.

 

2.      Udział w konferencjach o zasięgu regionalnym, związanych z problematyką gerontologiczną

     Uczestniczyłam m.in. w:

1. Konferencji pt. Aktywność w każdym wieku – tradycja i nowoczesność, zorganizowanej przez Urząd Pracy w Olsztynie, Powiatowe Urzędy Pracy i Kuratorium Oświaty (Olsztyn, 17 października 2012 r.).

2. Wojewódzkiej Konferencji z Okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych pt. Prawo osób starszych do ochrony zdrowia i usług socjalnych, zorganizowanej przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego (Olsztyn, 17 czerwca 2015 r.)

3. Wojewódzkiej Konferencji z Okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych pt. Prawo osób starszych do przyjaznej przestrzeni publicznej, aktywności społecznej oraz bezpieczeństwa, zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego we współpracy z Biurem Regionalnym Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Brukseli (Olsztyn, 15 czerwca 2016 r.)

4. Ogólnopolskiej Konferencji pt. Teleopieka – innowacyjna forma wsparcia dla osób starszych, zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (Olsztyn, 14 marca 2018 r.)

5. Wojewódzkiej Konferencji z Okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych pt. Ekonomia społeczna przyjazna seniorom, zorganizowanej przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Katedrę Aksjologicznych Podstaw Edukacji WNS UWM w Olsztynie (Olsztyn, 14 czerwca 2018 r.)

6. XI Wojewódzkiej Konferencji z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych pt. Europejskie trendy w polityce senioralnej. Silver Leraners – Europejska siec na rzecz poprawy standardów w pracy z seniorami w Europie, zorganizowanej m.in. przez Federację Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego (Olsztyn, 27 września 2018 r.)

 

      3.      Udział w zespołach eksperckich i konkursowych:

1. Członkini Zespołu ds. diagnozowania potrzeb osób starszych i monitorowania wojewódzkiego programu na rzecz osób starszych na lata 2009-2013 Pogodna i bezpieczna jesień na Warmii i Mazurach;

2. Członkini Zespołu ds. opracowywania wojewódzkiego programu na rzecz osób starszych na lata 2014-2020. W efekcie powstał program pt. Polityka senioralna województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-2020;

3. Członkini Zespołu ds. monitorowania programu Polityka senioralna województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2014-2020;

4. Członkini Zespołu ds. Współpracy Nauki i Ekonomii Społecznej, koordynowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie;

5. Członkini Zespołu ds. opracowania Programu Polityka senioralna województwa warmińsko-mazurskiego na lata 2021-2027.

 

4.      Członkostwo w organizacjach oraz towarzystwach naukowych

1. Uniwersytet Międzypokoleniowy przy Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – członek założyciel i Prezes (od 2 kwietnia 2014 r. do stycznia 2020; od stycznia 2020 do chwili obecnej wiceprezes)

2. Polskie Towarzystwo Gerontologiczne – członek Oddziału Gdańskiego PTG (od 2013 r. do chwili obecnej)

3. Polskie Stowarzyszenie Szkół Pracy Socjalnej – członek (lata 2002-2005)

4. Związek Nauczycielstwa Polskiego – członek (od 2006 r. do chwili obecnej)

5. Stowarzyszenie „Trójka” w Olsztynie, funkcjonujące przy Szkole Podstawowej nr 3 w Olsztynie – członek (od 2012 r. do 2017 r.)

 



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl